XLH73V100.000000I.pdf
| Image |  |
| Part Number | XLH73V100.000000I |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | XPRESSO™ FVXO-HC73 |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | VCXO |
| Frequency | 100 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | HCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | - |
| Absolute Pull Range (APR) | ±50ppm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 47mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |