| Image |  |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead | - |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | - |
| Type | VCXO | VCXO | VCXO | VCXO | - |
| Frequency | 16.9344 MHz | 16.384 MHz | 16.384 MHz | 16 MHz | - |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | - |
| Output | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS | - |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | - |
| Frequency Stability | - | - | - | - | - |
| Absolute Pull Range (APR) | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 32mA | 32mA | 32mA | 32mA | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | - |
| Size / Dimension | 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm) | 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm) | 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm) | 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm) | - |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | - |