Vishay Dale WSLP25126L000DEK
Part No.:
WSLP25126L000DEK
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WSLP25126L000DEK.pdf
Description:
RES 0.006 OHM 0.5% 3W 2512
Resistance:
6 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Failure Rate:
1. How to order WSLP25126L000DEK on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WSLP25126L000DEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSLP25126L000DEK?
Image WSLP25126L000DEK
Part Number WSLP25126L000DEK
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 6 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±110ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)