Vishay Dale WSLP25124L000DEK
Part No.:
WSLP25124L000DEK
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WSLP25124L000DEK.pdf
Description:
RES 0.004 OHM 0.5% 3W 2512
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSLP
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
4 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Metal Element
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order WSLP25124L000DEK on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WSLP25124L000DEK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSLP25124L000DEK?
Image WSLP25124L000DEK
Part Number WSLP25124L000DEK
Manufacturer Vishay Dale
Series WSLP
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 4 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)