Vishay Dale WSL28165L000DTH
Part No.:
WSL28165L000DTH
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WSL28165L000DTH.pdf
Description:
RES 0.005 OHM 0.5% 2W 2816
Series:
WSL
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
5 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Ratings:
2816
Size / Dimension:
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Failure Rate:
1. How to order WSL28165L000DTH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WSL28165L000DTH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL28165L000DTH?
Image WSL28165L000DTH
Part Number WSL28165L000DTH
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±110ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2816
Size / Dimension 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)