Vishay Dale WSL25125L000JTB
Part No.:
WSL25125L000JTB
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WSL25125L000JTB.pdf
Description:
RES 0.005 OHM 5% 1W 2512
Series:
WSL
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
5 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Failure Rate:
1. How to order WSL25125L000JTB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WSL25125L000JTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL25125L000JTB?
Image WSL25125L000JTB
Part Number WSL25125L000JTB
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±110ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)