Vishay Dale WSL25125L000DTA
Part No.:
WSL25125L000DTA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WSL25125L000DTA.pdf
Description:
RES 0.005 OHM 0.5% 1W 2512
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSL
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
5 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order WSL25125L000DTA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WSL25125L000DTA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL25125L000DTA?
Image WSL25125L000DTA
Part Number WSL25125L000DTA
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±110ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)