Vishay Dale WSC25154R000DBA
Part No.:
WSC25154R000DBA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2515 J-Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WSC25154R000DBA.pdf
Description:
WSC2515 4 .5% B43
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSC
Package/Case:
2515 J-Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
4 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2515
Size / Dimension:
0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.125" (3.17mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order WSC25154R000DBA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WSC25154R000DBA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSC25154R000DBA?
Image WSC25154R000DBA
Part Number WSC25154R000DBA
Manufacturer Vishay Dale
Series WSC
Package/Case 2515 J-Lead
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2515
Size / Dimension 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)