Reliance North America WJ2EDGRM-3.81-03p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGRM-3.81-03p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGRM-3.81-03p-14-RNA.pdf
Description:
3 position PCB push-in spring co
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Green
1. How to order WJ2EDGRM-3.81-03p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ2EDGRM-3.81-03p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2EDGRM-3.81-03p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 3 3 5 5 4
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.150" (3.81mm) 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 15 A 15 A 8 A 15 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V