Reliance North America WJ2EDGR-7.62-21p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGR-7.62-21p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGR-7.62-21p-14-RNA.pdf
Description:
21 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V