TDK Corporation VLS3015T-1R0N2R0
Part No.:
VLS3015T-1R0N2R0
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLS3015T-1R0N2R0.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 2A 58 MOHM SMD
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
58mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)