TDK Corporation VLS252015T-3R3M1R0
Part No.:
VLS252015T-3R3M1R0
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLS252015T-3R3M1R0.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1A 218 MOHM SMD
Series:
VLS
Product Status:
Obsolete
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
218mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order VLS252015T-3R3M1R0 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLS252015T-3R3M1R0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLS252015T-3R3M1R0?
Image VLS252015T-2R2M1R2 VLS252015T-1R0N1R7 VLS252015T-1R5N1R4 VLS252015T-3R3M1R0 VLS252015T-100MR66
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series VLS VLS VLS VLS VLS
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core - - - - -
Inductance 2.2 µH 1 µH 1.5 µH 3.3 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±30% ±30% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A 1.7 A 1.4 A 1 A 660 mA
Current - Saturation (Isat) 1.7A 2.3A 1.9A 1.4A 820mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max 82mOhm Max 120mOhm Max 218mOhm Max 588mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.059" (1.50mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)