TDK Corporation VLP5610T-4R7MR90
Part No.:
VLP5610T-4R7MR90
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLP5610T-4R7MR90.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 900MA 240MOHM SM
Shipping
Inventory:840
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
1.08A
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)