TDK Corporation VLP4612T-6R8MR67
Part No.:
VLP4612T-6R8MR67
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLP4612T-6R8MR67.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 670MA 380MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
VLP
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
670 mA
Current - Saturation (Isat):
770mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
380mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order VLP4612T-6R8MR67 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLP4612T-6R8MR67 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLP4612T-6R8MR67?
Image VLP4612T-4R7MR72 VLP4612T-1R8M1R3 VLP4612T-100MR52 VLP4612T-3R3MR85 VLP4612T-6R8MR67
Part Number VLP4612T-4R7MR72 VLP4612T-1R8M1R3 VLP4612T-100MR52 VLP4612T-3R3MR85 VLP4612T-6R8MR67
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series VLP VLP VLP VLP VLP
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core - - - - -
Inductance 4.7 µH 1.8 µH 10 µH 3.3 µH 6.8 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 720 mA 1.3 A 520 mA 850 mA 670 mA
Current - Saturation (Isat) 880mA 1.7A 590mA 900mA 770mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max 140mOhm Max 620mOhm Max 260mOhm Max 380mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm) 0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm) 0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm) 0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm) 0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)