TDK Corporation VLP4612T-2R5M1R1
Part No.:
VLP4612T-2R5M1R1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLP4612T-2R5M1R1.pdf
Description:
FIXED IND 2.5UH 1.1A 170MOHM SMD
Inductance:
2.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)