TDK Corporation VLP4612T-1R0M1R5
Part No.:
VLP4612T-1R0M1R5
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLP4612T-1R0M1R5.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.5A 110 MOHM SMD
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)