TDK Corporation VLM10555T-R56M120-3H
Part No.:
VLM10555T-R56M120-3H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLM10555T-R56M120-3H.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 12A 2.5 MOHM SMD
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
34A
DC Resistance (DCR):
2.5mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.417" L x 0.413" W (10.60mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)