TDK Corporation VLM10555T-R33M180-3H
Part No.:
VLM10555T-R33M180-3H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLM10555T-R33M180-3H.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 18A 1.2 MOHM SMD
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
18 A
Current - Saturation (Isat):
34A
DC Resistance (DCR):
1.2mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.417" L x 0.413" W (10.60mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)