TDK Corporation VLF12060T-4R7N7R7
Part No.:
VLF12060T-4R7N7R7
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF12060T-4R7N7R7.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.7A 11.6MOHM SM
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.7 A
Current - Saturation (Isat):
9.1A
DC Resistance (DCR):
11.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.472" L x 0.461" W (12.00mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)