TDK Corporation VLF12060T-3R9N9R0
Part No.:
VLF12060T-3R9N9R0
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF12060T-3R9N9R0.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 9A 8.4 MOHM SMD
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
9.9A
DC Resistance (DCR):
8.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.472" L x 0.461" W (12.00mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)