TDK Corporation VLF10045T-6R8N5R1
Part No.:
VLF10045T-6R8N5R1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF10045T-6R8N5R1.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 5.1A 21.4MOHM SM
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.1 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
21.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)