TDK Corporation VLF10045T-1R5N9R0
Part No.:
VLF10045T-1R5N9R0
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF10045T-1R5N9R0.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 9A 6.8 MOHM SMD
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
11.1A
DC Resistance (DCR):
6.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order VLF10045T-1R5N9R0 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLF10045T-1R5N9R0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLF10045T-1R5N9R0?
Image VLF10045T-331MR70 VLF10045T-1R5N9R0 VLF10045T-100M4R3 VLF10045T-101M1R3 VLF10045T-150M3R5
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series VLF VLF VLF VLF VLF
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 330 µH 1.5 µH 10 µH 100 µH 15 µH
Tolerance ±20% ±30% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA 9 A 4.3 A 1.3 A 3.5 A
Current - Saturation (Isat) 700mA 11.1A 4.3A 1.3A 3.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 829mOhm Max 6.8mOhm Max 29mOhm Max 250mOhm Max 43mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm) 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm) 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm) 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm) 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm)