TDK Corporation VLF10045T-4R7N6R1
Part No.:
VLF10045T-4R7N6R1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF10045T-4R7N6R1.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 6.1A 15 MOHM SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
6.3A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)