TDK Corporation VLF10045T-3R3N6R9
Part No.:
VLF10045T-3R3N6R9
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF10045T-3R3N6R9.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.9A 11.6MOHM SM
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.9 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
11.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)