TDK Corporation VLCF5024T-4R7N1R3-2
Part No.:
VLCF5024T-4R7N1R3-2
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5024T-4R7N1R3-2.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.33A 44MOHM SMD
Shipping
Inventory:797
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.33 A
Current - Saturation (Isat):
1.33A
DC Resistance (DCR):
44mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)
1. How to order VLCF5024T-4R7N1R3-2 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLCF5024T-4R7N1R3-2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLCF5024T-4R7N1R3-2?
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series VLCF VLCF VLCF VLCF VLCF
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 6.8 µH 4.7 µH 22 µH 100 µH 1.8 µH
Tolerance ±30% ±30% ±20% ±20% ±30%
Current Rating (Amps) 1.11 A 1.33 A 590 mA 280 mA 1.86 A
Current - Saturation (Isat) 1.11A 1.33A 590mA 280mA 1.86A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 61mOhm Max 44mOhm Max 188mOhm Max 838mOhm Max 26mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) 0.094" (2.40mm) 0.094" (2.40mm) 0.094" (2.40mm) 0.094" (2.40mm)