TDK Corporation VLCF5024T-3R3N1R4-2
Part No.:
VLCF5024T-3R3N1R4-2
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5024T-3R3N1R4-2.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.46A 37MOHM SMD
Shipping
Inventory:423
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.46 A
Current - Saturation (Isat):
1.46A
DC Resistance (DCR):
37mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)