TDK Corporation VLCF5024T-2R7N1R5-2
Part No.:
VLCF5024T-2R7N1R5-2
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5024T-2R7N1R5-2.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.53A 31MOHM SMD
Shipping
Inventory:246
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.53 A
Current - Saturation (Isat):
1.53A
DC Resistance (DCR):
31mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)