TDK Corporation VLCF4024T-3R3N1R6-2
Part No.:
VLCF4024T-3R3N1R6-2
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF4024T-3R3N1R6-2.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.6A 68 MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
68mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)