TDK Corporation VLBUC12060120R12LF3
Part No.:
VLBUC12060120R12LF3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLBUC12060120R12LF3.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 106A 0.125MOHM S
Shipping
Inventory:413
Series:
VLBUC
Type:
Wirewound
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
106A
DC Resistance (DCR):
0.138mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
1. How to order VLBUC12060120R12LF3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLBUC12060120R12LF3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLBUC12060120R12LF3?
Image VLBUC12060120R12LF3
Part Number VLBUC12060120R12LF3
Manufacturer TDK Corporation
Series VLBUC
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 120 nH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 70 A
Current - Saturation (Isat) 106A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.138mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)