VJ0805A680GLCAJ32.pdf
| Image |  |
| Part Number | VJ0805A680GLCAJ32 |
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Series | VJ Pb-Bearing |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 68 pF |
| Tolerance | ±2% |
| Voltage - Rated | 200V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Features | High Temperature |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |