VJ0402A4R7CLBAJ32.pdf
| Image |  |
| Part Number | VJ0402A4R7CLBAJ32 |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 4.7 pF |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |