VCF4812QBO-400WFR3-N.pdf
| Image |  |
| Series | VCF48_QBO-400WR3-N (400W) | VCF48_QBO-400WFR3-N (400W) | VCF48_QBO-400WFR3 (400W) | VCF48_QBO-400WR3 (400W) | VCF48_QBO-400WHR3 (400W) |
| Package/Case | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage - Input (Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage - Output 1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 33A | 33A | 33A | 33A | 33A |
| Power (Watts) | 396 W | 396 W | 396 W | 396 W | 396 W |
| Voltage - Isolation | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV |
| Efficiency | 95% | 95% | 95% | 95% | 95% |