Mornsun America, LLC VCB4815QBO-200WR3-N
Part No.:
VCB4815QBO-200WR3-N
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VCB4815QBO-200WR3-N.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER1
Series:
VCB48_QBO-200WR3N (200W)
Package/Case:
Quarter Brick
Packaging:
Tray
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
13.33A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
93%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, cURus, EN, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order VCB4815QBO-200WR3-N on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VCB4815QBO-200WR3-N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VCB4815QBO-200WR3-N?
Image VCB4815QBO-200WR3-N VCB4815QBO-200WR3
Part Number VCB4815QBO-200WR3-N VCB4815QBO-200WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series VCB48_QBO-200WR3N (200W) VCB48_QBO-200WR3 (200W)
Package/Case Quarter Brick Quarter Brick
Packaging Tray Tray
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V
Voltage - Input (Max) 75V 75V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 13.33A 13.33A
Power (Watts) 200 W 200 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote Sense Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 93% 93%