Mornsun America, LLC VCB4805QBO-200WR3-N
Part No.:
VCB4805QBO-200WR3-N
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VCB4805QBO-200WR3-N.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER1
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
VCB48_QBO-200WR3N (200W)
Package/Case:
Quarter Brick
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
36A
Power (Watts):
180 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
91%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, cURus, EN, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order VCB4805QBO-200WR3-N on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VCB4805QBO-200WR3-N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VCB4805QBO-200WR3-N?
Image VCB4805QBO-200WR3-N VCB4805QBO-200WR3
Part Number VCB4805QBO-200WR3-N VCB4805QBO-200WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series VCB48_QBO-200WR3N (200W) VCB48_QBO-200WR3 (200W)
Package/Case Quarter Brick Quarter Brick
Packaging Tray Tray
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V
Voltage - Input (Max) 75V 75V
Voltage - Output 1 5V 5V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 36A 36A
Power (Watts) 180 W 180 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote Sense Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 91% 91%