V60DM45C-M3/I.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V60DM45C-M3/I.
| Image |  |
| Part Number | V60DM45C-M3/I | V60DM45CHM3/I |
| Series | eSMP®, TMBS® | eSMP®, TMBS® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | 1 Pair Common Cathode |
| Technology | Schottky | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V | 45 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A | 30A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 680 mV @ 30 A | 680 mV @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.1 mA @ 45 V | 1.1 mA @ 45 V |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C | -40°C ~ 175°C |