Mornsun America, LLC UWTH1D24QB-100WHR3
Part No.:
UWTH1D24QB-100WHR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UWTH1D24QB-100WHR3.pdf
Series:
UWTH1D_QB-100W(H/F)R3 (100W)
Voltage - Input (Min):
14V
Voltage - Input (Max):
160V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
4.16A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
89%
Standard Number:
1. How to order UWTH1D24QB-100WHR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UWTH1D24QB-100WHR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UWTH1D24QB-100WHR3?
Image UWTH1D24QB-100WR3 UWTH1D24QB-100WHR3 UWTH1D24QB-100WFR3
Part Number UWTH1D24QB-100WR3 UWTH1D24QB-100WHR3 UWTH1D24QB-100WFR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series UWTH1D_QB-100W(H/F)R3 (100W) UWTH1D_QB-100W(H/F)R3 (100W) UWTH1D_QB-100W(H/F)R3 (100W)
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) 14V 14V 14V
Voltage - Input (Max) 160V 160V 160V
Voltage - Output 1 24V 24V 24V
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 4.16A 4.16A 4.16A
Power (Watts) 100 W 100 W 100 W
Voltage - Isolation 3 kV 3 kV 3 kV
Applications ITE (Commercial), Railway ITE (Commercial), Railway ITE (Commercial), Railway
Features - Heat Sink Heat Sink
Efficiency 89% 89% 89%