Taiyo Yuden UVK105CG1R6BW-F
Part No.:
UVK105CG1R6BW-F
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UVK105CG1R6BW-F.pdf
Description:
CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
1.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UVK105CG1R6BW-F on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UVK105CG1R6BW-F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UVK105CG1R6BW-F?
Image UVK105CG1R6BW-F
Part Number UVK105CG1R6BW-F
Product Status Obsolete
Capacitance 1.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)