Mornsun America, LLC URB4815LD-30WR3
Part No.:
URB4815LD-30WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB4815LD-30WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 30W
Series:
URB4815LD-30WR3 (30W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency:
89%
Approval Agency:
CB, CE, cURus, UKCA, UL
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order URB4815LD-30WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URB4815LD-30WR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URB4815LD-30WR3?
Image URB4815LD-20WR3 URB4815LD-30WR3 URB4815LD-60WR3 URB4815LD-30WHR3 URB4815LD-60WHR3
Part Number URB4815LD-20WR3 URB4815LD-30WR3 URB4815LD-60WR3 URB4815LD-30WHR3 URB4815LD-60WHR3
Series URB4815LD-20WR3 (20W) URB4815LD-30WR3 (30W) URB48_LD-60WR3 (60W) URB_LD-30WR3 (30W) URB48_LD-60WHR3 (60W)
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 1.333A 2A 4A 2A 4A
Power (Watts) 20 W 30 W 60 W 30 W 60 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.6 kV 1.5 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 90% 89% 93.3% 89% 93.3%