Mornsun America, LLC URB2424LD-50WHR3
Part No.:
URB2424LD-50WHR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB2424LD-50WHR3.pdf
Series:
URB24_LD-50W(H)R3(A2S/A4S) (50W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
2.083A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Heat Sink
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
91%