Mornsun America, LLC URB2424LD-20WR3
Part No.:
URB2424LD-20WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB2424LD-20WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 20W
Series:
URB2424LD-20WR3 (20W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
834mA
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CB, CE, cURus, UL
Standard Number:
1. How to order URB2424LD-20WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URB2424LD-20WR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URB2424LD-20WR3?
Image URB2424LD-30WR3 URB2424LD-20WR3 URB2424LD-30WHR3 URB2424LD-50WR3 URB2424LD-40WR3
Part Number URB2424LD-30WR3 URB2424LD-20WR3 URB2424LD-30WHR3 URB2424LD-50WR3 URB2424LD-40WR3
Series URB2424LD-30WR3 (30W) URB2424LD-20WR3 (20W) URB_LD-30WR3 (30W) URB2424LD-50WR3 (50W) URB24_LD-40W(H)R3 (40W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 1.25A 834mA 1.25A 2.083A 1.666A
Power (Watts) 30 W 20 W 30 W 50 W 40 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 90% 90% 90% 91% 92%