Mornsun America, LLC URB2409LD-30WHR3
Part No.:
URB2409LD-30WHR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB2409LD-30WHR3.pdf
Series:
URB_LD-30WR3 (30W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
9V
Current - Output (Max):
3.333A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency:
88%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CB, CE, cURus
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order URB2409LD-30WHR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URB2409LD-30WHR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URB2409LD-30WHR3?
Image URB2409LD-20WR3 URB2409LD-30WR3 URB2409LD-30WHR3
Part Number URB2409LD-20WR3 URB2409LD-30WR3 URB2409LD-30WHR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URB409LD-20WR3 (20W) URB2409LD-30WR3 (30W) URB_LD-30WR3 (30W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube
Product Status Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 9V 9V 9V
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 2.222A 3.333A 3.333A
Power (Watts) 20 W 30 W 30 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - Adjustable Output, Remote On/Off Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Efficiency 89% 88% 88%