Mornsun America, LLC URA4815YMD-15WR3
Part No.:
URA4815YMD-15WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URA4815YMD-15WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Series:
URA4815YMD-15WR3 (15W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
500mA, 500mA
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
89%
Approval Agency:
CE
Standard Number:
1. How to order URA4815YMD-15WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URA4815YMD-15WR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URA4815YMD-15WR3?
Image URA4815YMD-30WR3 URA4815YMD-15WR3 URA4815YMD-6WR3 URA4815YMD-10WR3 URA4815YMD-20WR3
Part Number URA4815YMD-30WR3 URA4815YMD-15WR3 URA4815YMD-6WR3 URA4815YMD-10WR3 URA4815YMD-20WR3
Series URA4815YMD-30WR3 (30W) URA4815YMD-15WR3 (15W) URA_YMD-6WR3 (6W) URA4815YMD-10WR3 (10W) URA4815YMD-20WR3 (20W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 5-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2 2 2 2
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Output 2 -15V -15V -15V -15V -15V
Voltage - Output 3 - - - - -
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 1A, 1A 500mA, 500mA 200mA, 200mA 333mA, 333mA 667mA, 667mA
Power (Watts) 30 W 15 W 6 W 10 W 20 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - - -
Efficiency 88% 89% 88% 87% 90%