Mornsun America, LLC URA4815LD-30WR3
Part No.:
URA4815LD-30WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URA4815LD-30WR3.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Series:
URA_LD-30WR3 (30W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
1A, 1A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency:
88%
Approval Agency:
CB, CE, cURus, UKCA
Standard Number:
62368-1; 60950-1
1. How to order URA4815LD-30WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URA4815LD-30WR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URA4815LD-30WR3?
Image URA4815LD-20WR3 URA4815LD-30WR3 URA4815LD-30WHR3
Part Number URA4815LD-20WR3 URA4815LD-30WR3 URA4815LD-30WHR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URA_LD-20WR3 (20W) URA_LD-30WR3 (30W) URA_LD-30WR3 (30W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube
Product Status Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2 2
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 15V 15V 15V
Voltage - Output 2 -15V -15V -15V
Voltage - Output 3 - - -
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 667mA, 667mA 1A, 1A 1A, 1A
Power (Watts) 20 W 30 W 30 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial), Railway ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output, Remote On/Off
Efficiency 89% 88% 88%