Mornsun America, LLC URA4805YMD-15WR3
Part No.:
URA4805YMD-15WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URA4805YMD-15WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Series:
URA4805YMD-15WR3 (15W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
-5V
Current - Output (Max):
1.5A, 1.5A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
86%
Approval Agency:
CE
Standard Number:
1. How to order URA4805YMD-15WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URA4805YMD-15WR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URA4805YMD-15WR3?
Image URA4805YMD-15WR3 URA4805YMD-6WR3 URA4805YMD-10WR3 URA4805YMD-20WR3
Part Number URA4805YMD-15WR3 URA4805YMD-6WR3 URA4805YMD-10WR3 URA4805YMD-20WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URA4805YMD-15WR3 (15W) URA_YMD-6WR3 (6W) URA4805YMD-10WR3 (10W) URA4805YMD-20WR3 (20W)
Package/Case 6-DIP Module 5-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube
Product Status Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2 2 2
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 5V 5V 5V 5V
Voltage - Output 2 -5V -5V -5V -5V
Voltage - Output 3 - - - -
Voltage - Output 4 - - - -
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A 600mA, 600mA 1A, 1A 2A, 2A
Power (Watts) 15 W 6 W 10 W 20 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - -
Efficiency 86% 83% 83% 86%