Mornsun America, LLC URA2409YMD-10WR3
Part No.:
URA2409YMD-10WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URA2409YMD-10WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-9V 10W
Series:
URA2409YMD-10WR3 (10W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
9V
Current - Output (Max):
555mA, 555mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
86%
Approval Agency:
CB, CE, cURus
Standard Number:
1. How to order URA2409YMD-10WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URA2409YMD-10WR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URA2409YMD-10WR3?
Image URA2409YMD-10WR3 URA2409YMD-6WR3
Part Number URA2409YMD-10WR3 URA2409YMD-6WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URA2409YMD-10WR3 (10W) URA_YMD-6WR3 (6W)
Package/Case 6-DIP Module 5-DIP Module
Packaging Tube Tube
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2
Voltage - Input (Min) 9V -
Voltage - Input (Max) 36V -
Voltage - Output 1 9V -
Voltage - Output 2 -9V -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 555mA, 555mA -
Power (Watts) 10 W -
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 86% -