Mornsun America, LLC URA2405LD-20WHR3
Part No.:
URA2405LD-20WHR3
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URA2405LD-20WHR3.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
URA_LD-20WR3 (20W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
-5V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
2A, 2A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial), Railway
Features:
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
86%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CB, CE, cURus, EN, IEC, UKCA, UL
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order URA2405LD-20WHR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URA2405LD-20WHR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URA2405LD-20WHR3?
Image URA2405LD-20WR3 URA2405LD-20WHR3 URA2405LD-30WR3 URA2405LD-30WHR3
Part Number URA2405LD-20WR3 URA2405LD-20WHR3 URA2405LD-30WR3 URA2405LD-30WHR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URA_LD-20WR3 (20W) URA_LD-20WR3 (20W) URA_LD-30WR3 (30W) URA_LD-30WR3 (30W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube
Product Status Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2 2 2
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 5V 5V 5V 5V
Voltage - Output 2 -5V -5V -5V -5V
Voltage - Output 3 - - - -
Voltage - Output 4 - - - -
Current - Output (Max) 2A, 2A 2A, 2A 3A, 3A 3A, 3A
Power (Watts) 20 W 20 W 30 W 30 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial), Railway ITE (Commercial), Railway ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 86% 86% 86% 86%