Taiyo Yuden UP050CH270J-A-BZ
Part No.:
UP050CH270J-A-BZ
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UP050CH270J-A-BZ.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V C0H AXIAL
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0H
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order UP050CH270J-A-BZ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UP050CH270J-A-BZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UP050CH270J-A-BZ?
Image UP050CH270J-A-BZ
Part Number UP050CH270J-A-BZ
Manufacturer Taiyo Yuden
Series -
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0H
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)