Taiyo Yuden UP050B182K-B-BZ
Part No.:
UP050B182K-B-BZ
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UP050B182K-B-BZ.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 50V AXIAL
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
B
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order UP050B182K-B-BZ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UP050B182K-B-BZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UP050B182K-B-BZ?
Image UP050B182K-A-BZ UP050B182K-B-BZ UP050B182K-KFCZ UP050B182K-NACZ
Part Number UP050B182K-A-BZ UP050B182K-B-BZ UP050B182K-KFCZ UP050B182K-NACZ
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series - - - -
Packaging Tray Tray Bulk Bulk
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 1800 pF 1800 pF 1800 pF 1800 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage - Rated 50V 50V 50V 50V
Temperature Coefficient B B B B
Operating Temperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Failure Rate - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Package / Case Axial Axial Axial Axial
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)