Taiyo Yuden UMK432F225ZG-T
Part No.:
UMK432F225ZG-T
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK432F225ZG-T.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V Y5V 1812
Series:
M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK432F225ZG-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK432F225ZG-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK432F225ZG-T?
Image UMK432F225ZG-T
Part Number UMK432F225ZG-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 2.2 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)