| Image |  |
| Part Number | UMK325BJ106MM-T | UMK325BJ106MM-P | UMK325BJ106MMHP | UMK325BJ106MMHT |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | M | M | M | M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs | Active | Active | Obsolete |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage - Rated | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Temperature Coefficient | X5R | X5R | X5R | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Failure Rate | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - | - | - |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) | 0.110" (2.80mm) | 0.106" (2.70mm) | 0.106" (2.70mm) |